AKTUALNOŚCI

Targi Mleko-Expo 2019
    W dniach 27-29 listopada 2019r. odbyła się już XXVIII edycja Targów Mleko-Expo, podczas których Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin, w rankingu "Największe i Najlepsze Spółdzielnie Mleczarskie" otrzymała puchar za zajęcie X miejsca. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin otrzymała aż cztery statuetki Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rewizyjny za najwyższą jakość:

 •   - dla maślanki naturalnej;
 •   - dla zestawu twarogów (twaróg tłusty pergamin, twaróg śmietankowy) i serka waniliowego;
 •   - dla masła ekstra z Garwolina;
 •   - dla mleka garwolińskiego świeżego 3,2%;

Serdecznie dziękujemy, że po raz kolejny nasza praca i starania zostały docenione i nagrodzone, a Was drodzy konsumenci zachęcamy do rozsmakowania się w pysznych, zdrowych, a przede wszystkim naturalnych produktach OSM Garwolin.
                                  

Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa - Ogólnopolskie Święto Sera 21-22 września 2019
    W dniach 21-22 września 2019 braliśmy udział w 7 ogólnopolskim święcie sera, zorganizowanego przez Katedrę Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. w Warszawie pod patronatem Prezydenta Olsztyna oraz Rektora UWM w Olsztynie. Bardzo nam miło bo udało nam się zdobyć dwie nagrody. Poniżej krótka relacja.

                                                      


Święto Mleka Garwolin 2019
    Święto Mleka - 2 czerwca 2019r W dniu 02.06.2019r. Amfiteatrze na Zarzeczu w Garwolinie odbyła się kolejna już - dziewiąta edycja pikniku rodzinnego pod hasłem "Święto Mleka" zorganizowanego przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską.

    Tradycyjnie podczas imprezy prowadzona była degustacja mleka białego 0,25l, czekoladowego 0,25l oraz serka kanapkowego - nowości OSM Garwolin. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele ciekawych atrakcji, z których każdy z uczestników eventu mógł skorzystać za darmo, tj. malowanie twarzy, super studio fotograficzne, gra Mega Jenga, fantastyczne wesołe miasteczko z dmuchanymi zjeżdżalniami i trampoliną, liczne quizy i konkursy, salon fryzjerski "Zostań Gwiazdą", kreatywne warsztaty konstruktorskie "Eko-Farma", warsztaty tworzenia balonowych kreacji oraz pełen iluzji "Egzamin Mleczarza". Każdy z uczestników Święta Mleka mógł również własnoręcznie wykonać pamiątkową kolorową przypinkę. Odwiedzający chętnie brali udział w licznych zabawach, quizach i konkursach, w których wygrali wiele atrakcyjnych nagród. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z Garwolina, na którym uczniowie szkoły prowadzili degustację pysznych i zdrowych przekąsek, które sami przygotowali na bazie produktów nabiałowych marki OSM Garwolin. Swoje taneczne i wokalne umiejętności świetnie zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Woli Rębkowskiej, którzy jednocześnie nawoływali w swoich występach do zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz do tego, jak ważne w codziennej diecie każdego człowieka jest spożywanie mleka i produktów mlecznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ klubu No Name, który zaprezentował swoje wspaniałe umiejętności gimnastyczno-taneczne. Swoich tanecznych umiejętności mogli spróbować wszyscy uczestnicy pikniku podczas warsztatów nauki tańca Zumby. Wiele uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych wywołała postać maskotki Mlecznej Krówki, która wzbudziła w nich wiele sympatii oraz która towarzyszyła im przez cały event przybijając "piątkę" i robiąc sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo "Dejw", który od pierwszych chwil złapał świetny kontakt z publicznością i porwał wszystkich do wspaniałej wspólnej zabawy. Ostatnią atrakcją wieczoru był spektakularny pokaz ognia i światła przygotowany przez grupę JoArtShow, który przyciągnął ogromną uwagę i wprawił w zachwyt wszystkich uczestników pikniku.

    Dziękujemy grupie Jo Art Show, za profesjonalnie przeprowadzoną imprezę, jak również wszystkim pozostałym, którzy uświetnili Święto Mleka 2019 swoją pracą i wkładem w przygotowania. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Jarosława Kargola Dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie za pomoc w organizacji imprezy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspólną zabawę.
Impreza Dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka

                                                 


Targi Mleko-Expo 2018
     W dniach 14-16 listopada 2018r. odbyła się już XXVII edycja Targów Mleko-Expo, podczas których Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin, chlubiąca się tytułem "Mleczarskiego Producenta XX-lecia - najwyższa jakość" otrzymała od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Puchar za wysoką jakość naturalnych produktów mlecznych". Spółdzielnia wyróżniona została również innymi, licznymi nagrodami i tytułami. W kategorii "Największe i Najlepsze Spółdzielnie Mleczarskie" utrzymała swoją pozycję z roku ubiegłego i po raz kolejny otrzymała puchar za zajęcie IX miejsca w rankingu. W konkursie "Super Produkt 2018" Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rewizyjny w Warszawie przyznał OSM Garwolin puchar "Najlepszy z najlepszych" w kategorii "Natura" za Twaróg śmietankowy. Ponadto Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin otrzymała aż trzy statuetki Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rewizyjny za najwyższą jakość:
 •   - dla jogurtu, kefiru i maślanki naturalnej;
 •   - dla zestawu twarogów (twaróg tłusty pergamin, twaróg śmietankowy) i serka waniliowego;
 •   - dla masła ekstra z Garwolina;

jak również dwie statuetki za wysoką jakość:
 •   - dla mleka garwolińskiego świeżego 2%;
 •   - dla śmietany 18% i śmietanki 30%.

Spółdzielnia została także wyróżniona w konkursie na "Mleczny Hit" podczas "Dnia Mleka" Targów Mleko-Expo 2018.
Serdecznie dziękujemy, że po raz kolejny nasza praca i starania zostały docenione i nagrodzone, a Was drodzy konsumenci zachęcamy do rozsmakowania się w pysznych, zdrowych, a przede wszystkim naturalnych produktach OSM Garwolin.
                                            

Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa. Ogólnopolskie Święto Sera 15-16 września 2018
     Wydarzenie które na długi czas zagości w naszej pamięci, niesamowita atmosfera, możliwość skosztowania szerokiej gamy serów i twarogów najwyższej jakości. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin otrzymała nagrodę konsumentów "Twarogowy Król" za Twaróg Garwoliński Tłusty i Półtłusty, oraz hit twarogowy za linię serków homogenizowanych. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu
                                                                                                                       

Święto Mleka - 10 czerwiec 2018r
    W dniu 10.06.2018r. Amfiteatrze na Zarzeczu w Garwolinie odbył się ósmy piknik rodzinny pod hasłem "Święto Mleka" zorganizowany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską. Tradycyjnie podczas imprezy była prowadzona degustacja mleczka białego 0,25l, kefiru naturalnego 150g oraz serka kanapkowego - nowości OSM Garwolin. Najmłodsi uczestnicy pikniku do woli mogli korzystać z wielu atrakcji tj: mleczne animacje, gry i konkursy, bajka "Tajemniczy kredens", pokaz cyrkowo-iluzjonistyczny, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, foto budka, przejazdy na kucykach, warsztaty czerpania papieru ze zużytych kartoników po mleczku, fryzjer, modelowanie baloników. Swoje taneczne i muzyczne umiejętności zaprezentowali również uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rębkowskiej. Imprezę uświetnił swoim występem zespół JOKER. Dziękujemy grupie Jo Art Show, za profesjonalnie przeprowadzoną imprezę.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspólną zabawę.
Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Jarosława Kargola dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie za pomoc w organizacji imprezy.
                                                                                                                                 
                                  

Targi Mleko Expo 2017
    W dniach 15-17 listopada 2017r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyły się targi mleczarskie, w których tradycyjnie uczestniczyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin. Trzydniowe targi, przyciągnęły tłumy odwiedzających. W pierwszym dniu targów, Prezes ARiMR uhonorował naszą Spółdzielnię pucharem za zajęcie IX miejsca w rankingu największych i najlepszych Spółdzielni mleczarskich. Drugiego dnia, podczas konkursu Dzień Mlecznego Śniadania" - konkurs na "Hit Mlecznego Śniadania", Trzeciego dnia, niezależne jury, w tajnej ocenie wyróżniło:
Najwyższa jakość :
- masło ekstra
- zestaw twarogów(twaróg śmietankowy pergamin, twaróg tłusty pergamin)
- serek waniliowy
-serek wiejski
Wysoka jakość :
-śmietana 12%, oraz śmietankę 30%
- mleko garwolińskie świeże 3,2%
Wyróżniająca jakość - zestaw napojów mlecznych: kefir, maślanka, jogurt naturalny

Nagroda Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - za IX miejsce w rankingu na "Największą i najlepszą Spółdzielnię Mleczarską w 2016 roku." - wręczona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

Najciekawszą ekspozycję na XXVI Targach Mleczarskich Mleko-Expo 2017

Dyplom za zajecie II miejsca w kategorii sery białe twarogowe za twaróg tłusty klinek ok.500g pergamin w konkursie LIDER FORUM 2017

Wyróżnienie w konkursie na "Hit Mlecznego Śniadania" za twaróg śmietankowy.

                                                                     Targi Mleko Expo 2015
    W dniach 18-20 listopada 2015r, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyły się targi mleczarskie, w których tradycyjnie uczestniczyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin. Trzydniowe targi, przyciągnęły tłumy odwiedzających. W pierwszym dniu targów, Prezes ARiMR uhonorował naszą Spółdzielnię pucharem za zajęcie X miejsca w rankingu największych i najlepszych Spółdzielni mleczarskich. Drugiego dnia, podczas konkursu na Hit targów, serki garwolińskie podawane w formie deserków, w głosowaniu konsumentów zdobyły tytuł Twarożkowego Hitu. Trzeciego dnia, niezależne jury, w tajnej ocenie wyróżniło:
Za najwyższą jakość:
- masło ekstra 200g
- twaróg śmietankowy i tłusty pergamin
- serek wiejski oraz serek waniliowy

Za wysoką jakość:
- mleko 2%
- maślanka naturalna 1l
- śmietana 18%

Ponadto, twaróg śmietankowy otrzymał nagrodę w kategorii Natura.

                        Święto Mleka w Garwolinie - 31.05.2015
święto mleka garwolin maj 2015W dniu 31.05.2015r w Garwolinie, już po raz piąty odbył się festyn rodzinny pod hasłem "święto mleka", którego głównym organizatorem była OSM Garwolin oraz KZSM ZR. Od wczesnego popołudnia, licznie przybyłe rodziny, mogły bez końca kosztować mleka, zarówno białego, jak i waniliowego i czekoladowego. Na najmłodszych, czekało mnóstwo wrażeń - zabawki pompowane, średniowieczny zakątek, (w nim m.in. warsztaty szczudlarskie, rękodzielnicze, konkursy średniowieczne), pokaz baniek mydlanych, gigantyczna skakanka, spektakl na szczudłach pt. "Serce Don Juana" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop, program rozrywkowy dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Teatru Małgo. Swoje umiejętności pokazały również cheerleaderki i gimnastyczki z grupy "No Name". Na koniec można było posłuchać dobrze wszystkim znanych piosenek w wykonaniu zespołu Luz Band.

Wszystkim obecny i świetnie bawiącym się podczas święta mleka serdecznie dziękujemy.

Dodatkowe podziękowania za pomoc w organizacji imprezy, kierujemy dla Pana Jarosława Kargola, dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz dla Tradycyjnej Kuchni Polskiej za pomoc i zorganizowanie zespołu muzycznego.

                                                                                                                                                

Certyfikat godła "Najlepsze w Polsce"
     9 kwietnia 2015 roku, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu na Gali tegorocznego Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów i Usług wręczono Certyfikaty godła "Najlepsze w Polsce"-"The Best in Poland". W śród wyróżnionych producentów znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin za twarogi garwolińskie tłusty i półtłusty w pergaminie które uzyskały Godło "Najlepsze w Polsce"-"The Best in Poland"

    

Mleko Expo 2014 17-19.11.2014r
     "Jak co roku, w dniach 17-19.11.2014r, OSM Garwolin uczestniczyła w targach Mleko Expo 201, odbywających się w PKiN w Warszawie. Podczas tegorocznych targów, głównym produktem promowanym przez naszą Spółdzielnię był twaróg tłusty i półtłusty w pergaminie, które obecnie są reklamowane w TVP. Podczas targów, OSM Garwolin została uhonorowana wyróżnieniami:
     - najwyższa jakość produktów - zestaw serów twarogowych garwolińskich, serki wiejskie i homogenizowane oraz masło ekstra 200g
     - wysoka jakość produktów - napoje fermentowane - maślanka naturalna 1l i kefir 400g
     - wyróżniająca jakość produktów - śmietana kremówka 30%

Ponadto, twaróg tłusty pergamin otrzymał wyróżnienie w kategorii Super Produkt Mleczarski 2014r - najlepszy z najlepszych w kategorii NATURA.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, odznaczył Spółdzielnię pucharem za zajęcie 9-tego miejsca w rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich 2013r."

Ponadto zamieszczamy zdjęcia z targów.Święto Mleka - 01 czerwca 2014
święto mleka 2014Mieszkańcy Garwolina i okolic w dniu 1-go czerwca, już po raz czwarty uczestniczyli w święcie mleka w Garwolinie. Jako główny organizator, OSM Garwolin zapewniła najmłodszym degustację mleka waniliowego i czekoladowego. Nie zabrakło zabaw i konkursów, programów rozrywkowych zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Dużą popularnością cieszyły się pokazy gimnastyczne i taneczne zorganizowane przez dzieci i młodzież z klubu "No Name" oraz ze Street Dance Studio. W imprezie uczestniczyła również Królowa Mleka ze swoim programem informacyjno - rozrywkowym oraz specjalnym sektorem, w którym dzieci mogły zdobyć certyfikat. Na koniec można było posłuchać znanych utworów muzycznych w wykonaniu Moniki Szostak ze Szkoły Muzycznej I-go Stopnia w Garwolinie. Przez cały dzień dostępne były dmuchańce, radiowóz policyjny oraz wóz strażacki. Wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie.

Współorganizatorem święta mleka był Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.

Dodatkowe podziękowania za pomoc w organizacji imprezy, kierujemy dla Pana Jarosława Kargola, dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.Targi Mleko Expo 2013
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin, w dniach 06-08.11.2013r uczestniczyła w XXII Targach Mleczarskich Mleko Expo 2013. Podczas pierwszego dnia targów, nasza Spółdzielnia otrzymała nagrodę za zajęcie 10-tego miejsca w rankingu dla Największych i Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich Targów Mleko Expo 2013, przyznaną przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Drugiego dnia odbył się Dzień Masła, gdzie można próbować i oceniać potrawy na bazie masła. OSM Garwolin, na ten dzień, przygotowała tort w kształcie masła ekstra 200g. Trzeciego dnia, zostały ogłoszone wyniki konkursu oceniającego jakość produktów w różnych kategoriach.
OSM Garwolin zdobyła następujące nagrody:
 • - Masło ekstra 200g – najwyższa jakość produktu
 • - Twaróg tłusty Garwoliński pergamin – najwyższa jakość produktu
 • - Serek wiejski 200g – najwyższa jakość produktu
 • - Mleko Garwolińskie 1l – wysoka jakość produktu
 • - Maślanka Garwolińska 1l – wyróżniająca jakość produktu
 • - Masło ekstra 200g – wyróżnienie podczas Dnia Masła
Święto Mleka w Garwolin - 2 czerwiec 2013
„2 czerwca odbyła się trzecia już edycja "święta mleka". Impreza, której organizatorem była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny w Warszawie, licznie zgromadziła mieszkańców Garwolin i okolicznych miejscowości, których nie odstraszył nawet deszcz. W czasie trwania pikniku OSM Garwolin oferowała wyśmienite mleko naturalne, jak również mleko waniliowe i czekoladowe. Artyści z Krakowa przenieśli nas w fantastyczną podróż z Sindbadem Żeglarzem, w którą zaangażowane były głównie dzieci. Przybyłe rodziny uczestniczyły w ciekawych konkursach, warsztatach żonglerskich, bańkarskich, czy strzelania z łuku prowadzonych w tematyce indiańskiej przez Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Krakowscy aktorzy zakończyli swój udział w Święcie Mleka pokazem Fireshow. Podczas imprezy, swoje umiejętności zaprezentowała garwolińska grupa taneczna „No Name” prowadzona przez Panią Zofię Kisiel. Koniec imprezy uświetnił nam swoim występem zespół EDEN.
Wszystkim przybyłym na Święta Mleka serdecznie dziękujemy.
Dodatkowe podziękowania za pomoc w organizacji imprezy, kierujemy dla Pana Jarosława Kargola, dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.Mleko Expo 2012
W dniach 15-17 listopada 2012, odbyły się targi branży mleczarskiej Mleko Expo 2012, objęte patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jak co roku, OSM Garwolin uczestniczyła w tegorocznej wystawie. Drugiego dnia targów został zorganizowany Dzień Twarogu, w czasie którego 13 Spółdzielni Mleczarskich zaprezentowało różne potrawy przygotowane z twarogu. OSM Garwolin została wyróżniona za twaróg garwoliński, dzięki zaprezentowanym sernikom oraz „przysmakom” twarogowym z dodatkiem tuńczyka oraz czosnku.
Trzeciego dnia targów zostały przyznane nagrody jakościowe, przyznane przez jury, w skład którego wchodzili, m.in. profesorowie z SGGW w Warszawie oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.
Nasza Spółdzielnia otrzymała wyróżnienia:
- najwyższa jakość produktu – twaróg garwoliński tłusty klinek oraz serek wiejski
- najwyższa jakość produktu – masło extra 200g
- wysoka jakość produktu – śmietana 18%
- wyróżniająca jakość produktu – mleko garwolińskie świeże 2%Lider Forum Mleczarskie
W październiku 2012r, został rozstrzygnięty konkurs Forum Mleczarskiego. W konkursie, jurorami są czytelnicy czasopisma, którzy oddają głosy na swoje ulubione i polecane produkty.
OSM Garwolin, została nagrodzona w kategoriach:
- mleka – mleko garwolińskie 2% 1l zajęło III miejsce.
- serki homogenizowane – serek waniliowy 200g zajął II miejsce
- masła i Miksy tłuszczowe – stołowe garwolińskie 250g zajęło III miejsce
- napoje mleczne – kefir 400g zajął III miejsce


Warszawska Giełda Produktu Tradycyjnego – Nabiał
W dniu 21 września 2012r na rynku hurtowym Praskiej Giełdy Spożywczej odbyła się prezentacja produktów tradycyjnych nabiałowych. OSM Garwolin, podczas uczestnictwa, zaprezentowała twaróg tłusty w pergaminie, który został wybrany jako najlepszy produkt tradycyjny i uhonorowany statuetką „Polski Smak 2012”. Przewodniczącą jury konkursu była popularna i ceniona znawczyni kuchni Magdalena Gessler. Spółdzielnia została również wyróżniona statuetką Solidnego Partnera Praskiej Giełdy Spożywczej.Święto Mleka
"W dniu 3-go czerwca 2012r, w Amfiteatrze na Zarzeczu, po raz drugi odbył się piknik pod hasłem "Święto mleka". Organizatorem była OSM Garwolin oraz KZSM, a cała impreza dofinansowana była z Funduszu Promocji Mleka. Wśród wielu zorganizowanych atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przez cały piknik, otwarte było stoisko degustacyjne, na którym każdy mógł skosztować nowego świeżego mleka lub mleka smakowego. Dzieci korzystały z nieodpłatnego placu zabaw, gdzie dostępne były pompowane zjeżdżalnie, basen z kulkami oraz trampolina. Krakowski Teatr Uliczny "Scena Kalejdoskop" zapewnił wielu atrakcji, takich jak konkurs skakania na wielkiej skakance, próba nauki chodzenia na szczudłach, pokaz gigantycznych baniek mydlanych oraz fantastyczny spektakl "GRAAL" z elementami pirotechnicznymi. Dorosłym czas umilił zespół Trzy Gitary, który w czasie swojego występu, wykonał hity legendarnych Czerwonych Gitar. Imprezę zakończył występ Grupy Operacyjnej, przy której bawiła się młodzież.
Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział w święcie mleka.

Dodatkowe podziękowania kierujemy dla pana Jarosława Kargola, dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, za pomoc w organizacji imprezy.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Garwolin ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż
1) prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę nr 579/4 o pow. 0,11 ha położonej w Lalinach gm. Borowie, wraz z prawem własności znajdującego się na tej nieruchomości budynku po byłym punkcie skupu mleka; dla nieruchomości jest prowadzona w Sądzie Rejonowym w Garwolinie księga wieczysta Kw. nr 46488,
cena wywoławcza 30 000,00 zł,

2) prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę nr 272/1 o pow. 0,10 ha położonej w Chęcinach gm. Górzno, wraz z prawem własności znajdującego się na tej nieruchomości budynku po byłym punkcie skupu mleka; dla nieruchomości jest prowadzona w Sądzie Rejonowym w Garwolinie księga wieczysta Kw. nr 50516,
cena wywoławcza 20 000,00 zł,

3) prawa własności nieruchomości stanowiącej działkę nr 95/1 o pow. 0,0772 ha położonej we wsi Brzegi gm. Miastków Kościelny, zabudowanej budynkiem po byłym punkcie skupu mleka; dla nieruchomości jest prowadzona w Sądzie Rejonowym w Garwolinie księga wieczysta Kw. nr 67306,
cena wywoławcza 10 000,00 zł,

4) prawa własności nieruchomości stanowiącej działki nr 472/1, 456/6 i 473/3 o łącznej powierzchni 0,0 448 ha położone we wsi Dąbrowa gm. Łaskarzew, zabudowanej budynkiem po byłym punkcie skupu mleka, cena wywoławcza 15 000,00 zł,

5) prawa własności nieruchomości stanowiącej działkę nr 1056/2 o łącznej pow. 0,0398 ha położonej we wsi Żabieniec Łaskarzewski gm. Łaskarzew, zabudowanej budynkiem po byłym punkcie skupu mleka, cena wywoławcza 10 000,00 zł,

6) prawa własności nieruchomości stanowiącej działki nr 239/3 i 240/1 o łącznej pow. 0,09 ha położonej we wsi Chromin gm. Borowie, zabudowanej budynkiem po byłym punkcie skupu mleka,
cena wywoławcza 35 000,00 zł,

7) prawa własności nieruchomości stanowiącej działkę nr 537 o pow. 0,10 ha położonej we wsi Maciejowice gm. Maciejowice, zabudowanej budynkiem po były punkcie skupu mleka,
cena wywoławcza 40 000,00 zł,

Przetarg odbędzie się w dniu 13 czerwca 2012r. w siedzibie OSM Garwolin w Woli Rębkowskiej ul. Ogrodowa 17 o godzinie
    9.00 - nieruchomość położona w Lalinach,
    9.30 - nieruchomość położona w Chęcinach,
    10.00 - nieruchomość położona w Brzegach,
    10.30 - nieruchomość położona w Dąbrowie,
    11.00 - nieruchomość położona w Żabieńcu Łaskarzewskim,
    11.30 - nieruchomość położona w Chrominie,
    12.30 - nieruchomość położona w Maciejowicach.


Warunkiem przystąpienia do przetargu na każdą z wyżej wymienionych nieruchomości jest wpłacenie wadium w kwocie 2 000 zł, ze wskazaniem jakiej nieruchomości dotyczy wadium

w kasie OSM Garwolin lub na konto OSM Garwolin w banku BGŻ S.A. O/Siedlce nr konta 93 2030 0045 1110 0000 0046 2770 najpóźniej do dnia 6 czerwca 2012r. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia. Pozostała część ceny nabycia powinna zostać uiszczona do dnia zawarcia aktu notarialnego. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zwraca się w terminie 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi jeżeli osoba wyłoniona jako nabywca uchyli się od zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Nabywca ponosi wszelkie koszty związane z zawarciem aktu notarialnego.
Szczegółowe informacje na temat warunków przetargu, jak również o przedmiocie sprzedaży można uzyskać w siedzibie OSM Garwolin lub telefonicznie pod nr (025) 682 22 61 w. 317, 318 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14.

Zarząd OSM Garwolin zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu.


Komunikat
Oświadczamy iż Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin używa w produkcji soli wyprodukowanej przez Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino S.A.
V-ce Prezes Zarządu ds. Technicznych - mgr inż. Robert Kuchnio

Targi Mleko Expo 2011

    W dniach 17-19.11.2011r OSM Garwolin uczestniczyła w XX Jubileuszowych Targach Mleczarskich " MLEKO EXPO 2011, odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W Targach wzięło udział 46 wystawców, wśród których przeważały Spółdzielnie Mleczarskie. Nasza Spółdzielnia zdobyła nagrody w kategoriach:
- Super Produkt Mleczarski 2011
- Najlepszy z Najlepszych w kategorii Marka
- Najwyższa jakość produktu masło ekstra 200g
- Najwyższa jakość produktu twaróg garwoliński półtłusty klinek
- wyróżniająca jakość produktu - zestaw maślanek
- Mleczarski Producent 20-lecia - najwyższa jakość.

mleko expo 2011


mleko expo 2011


mleko expo 2011


mleko expo 2011


mleko expo 2011


mleko expo 2011


    Drugiego dnia Targów odbył się "Dzień Deseru i Smakołyków", podczas którego odwiedzający głosowali na smakołyki i desery. OSM Garwolin zdobyła nagrodę za "Deserowy Hit - deSerek Garwoliński", w skład którego wchodziła kompozycja dobrze wszystkim znanych serków homogenizowanych z naszej Spółdzielni. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.


mleko expo 2011


mleko expo 2011
Okręgowe Spółdzielnie Mleczarskie
w Siedlcach, Garwolinie, Sokołowie Podlaskim i Kosowie Lackim
wystawiają na sprzedaż Ośrodek Wypoczynkowy w Serpelicach
Działka o powierzczhni 3.1665 m2 wraz z domkami letniskowymi, stołówką, umywalnią
Nieruchomość jest objęta Księgą Wieczystą KW Nr 1556Ł
Oferty cenowe na zakup w/w nieruchomości można składać z sekretariacie
OSM w Siedlcach lub przesyłać pocztą na adres:
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach ul. Kazimierzowska 7
08-110 Siedlce
do dnia 31.08.2011 r.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać
pod numerem telefonu 025 63 230 21 wew. 320
18-23 maja 2011r w Lublinie odbyła się XV Krajowa Ocena Masła i Mlecznych Przetworów Wysokotłuszczowych
Okręgowa Spółdzienia Mleczarska Garwolin otrzymała medal im.prof.dr hab. Tadeusza Obrusiewicza za zajęcie I mjejsca dla następujących produktów:
- Masło Ekstra
- Śmietana 18% termizowana
- Serek homogenizowany waniliowy
Święto Mleka
    W dniu 05 czerwca 2011r, w Garwolinie, w Amfiteatrze na Zarzeczu odbył się festyn pod hasłem "Święto Mleka". Organizatorem imprezy była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin. Festyn miał na celu promocję picia mleka głównie wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród dorosłych. W czasie imprezy odbyły się m.in. programy dla dzieci, zabawy, konkursy z nagrodami ufundowanymi przez OSM Garwolin, występy artystyczne, koncert zespołu EDEN oraz występ Stanisława Tutaj. Fachowej informacji odnośnie mleka, udzielił prof. Wojciech Cichy z Akademii Medycznej w Poznaniu. Dzieci, przez cały dzień, mogły skorzystać nieodpłatnie z parku rozrywki, każdy mógł napić się schłodzonego mleka. Przez cały czas trwania imprezy, pojawiały się hasła promujące picie mleka.

Wszystkim uczestnikom festynu składamy podziękowanie za przybycie i zabawę.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy, OSM Garwolin składa panu Jarosławowi Kargolowi, dyrektorowi Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Impreza była dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka.